Jak usunąć taśmę dwustronna ze ściany?

Przylepienie konkretnego elementu na dowolną powierzchnię może wiązać się z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Usuwanie taśmy dwustronnej ze ściany może być problematyczne, tym bardziej jeśli nie wykorzystujesz w tym celu odpowiednich środków oraz przeznaczonych do tego metod. Ważne jest, aby wiedzieć jak radzić sobie z tego rodzaju problemami życia codziennego. Poniższy wpis wzbogaci Twoją wiedzę o teorię oraz praktyczne umiejętności, dzięki którym w prosty sposób usuniesz taśmę dwustronną ze ściany.

Czym usuwać taśmę?

Zacznijmy od tego, że taśma dwustronna umieszczona na ścianie może być bardzo trudna w usunięciu. Aby zrobić to skutecznie bez powstawania dodatkowych zabrudzeń, warto jest wyposażyć się w odpowiednie, przeznaczone do tego celu narzędzia. Przydatny może okazać się niewielkich rozmiarów ostry nożyk, opalarka, suszarka czy papier ścierny. Ważne jest, aby usuwać zalegającą na ścianie taśmę dwustronną w sposób delikatny i precyzyjny. Nagłe ruchy mogą spowodować pozostawanie na powierzchni kleju, z którym będziemy musieli radzić sobie na inne sposoby.

Najczęściej praktykowanym sposobem jest wykorzystywanie nożyka. Pozwala on na łatwe oderwanie taśmy dwustronnej od ściany, a następnie jej kompleksowe usunięcie. W przypadkach, w których usuwany przez nas element jest mocno przytwierdzony do powierzchni, konieczne może okazać się wykorzystywanie suszarki lub opalarki. Delikatnie podgrzej obszar z zalegającym klejem. Wraz ze wzrostem temperatury substancja traci swoje właściwości, dzięki czemu nie będzie przyklejona tak mocno. Wówczas będziesz w stanie w prosty sposób oderwać cały element z powierzchni.

Usuwanie resztek taśmy

Przydatna może okazać się również wiedza dotycząca usuwania resztek i zabrudzeń z powierzchni. Nawet jeśli całą czynność wykonaliśmy dokładnie i precyzyjnie, mogą powstawać niechciane zanieczyszczenia. Skuteczne okazuje się zarówno ciepłe powietrze pochodzące z suszarki czy opalarki, jak i wykorzystywany w każdej kuchni tłuszcz. Oliwa, masło czy olej – wszystkie substancje skutecznie rozpuszczą klej i ułatwią jego późniejsze usunięcie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl